ҚҰРЫЛУ ТАРИХЫ

Университет 2000 жылы Жарғы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы № 33600-1910- куәлігінің негізінде «Қазақ теміржол университеті» мекемесі нысанындағы коммерциялық емес, мемлекеттік емес ұйым ретінде құрылған. U-e сериясы Б 2000 жылғы 15 маусымдағы No 0332485, 2000 жылғы 15 маусымдағы статистикалық карточка, Қазақстан Республикасының көлік-коммуникация кешені, құрылыс және экономикасының басқа салалары үшін мамандарды дайындайды. Көлік саласы әртараптандырылған сала бола отырып, жүздеген түрлі кәсіпорындарды қамтиды және әртүрлі саладағы мамандарды қажет етеді. Бұлар – қозғалысты ұйымдастырушылар, вагоншылар, локомотивтер, теміржолшылар, дабылшылар, автомобильшілер, ақпараттық жүйелер мен байланыс саласының мамандары, энергетиктер, қаржыгерлер, есепшілер және тағы басқалар.

2023 жылы университет «Халықаралық көлік-гуманитарлық университет» болып өзгертілді.

Университеттің 2023 жылғы 17 ақпандағы No KZ07LAA00033540 қайта ресімделген мемлекеттік лицензиясы бар.

2003 жылдан қазіргі уақытқа дейін университет президенті қызметін техника ғылымдарының докторы, профессор, Халықаралық көлік академиясының академигі – Омаров Амангелді Жұмағалиұлы атқарып келеді.

Университеттің профессорлық-оқытушылық құрамы көлік саласындағы мансаптық өсудің көптеген кезеңдерін бастан өткерген көлік жүйесіндегі жетекші ғалымдар мен тәжірибелік қызметкерлерден тұрады.

Жоғары білім саласындағы заманауи әлемдік стандарттарға сай болу үшін ХКГУ 2004, 2008, 2013, 2015 жылдары Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мемлекеттік аттестацияларынан сәтті өтті.

Халықаралық көлік-гуманитарлық университетінде Алматы техника-экономикалық қатынас жолдары колледжі жұмыс істейді, бұл көлік-коммуникация кешенінде тапшы мамандықтарды, ал кейіннен университетте жоғары білім алуға мүмкіндік береді.

Қазіргі уақытта Халықаралық көліктік-гуманитарлық университеті бакалавриат үшін 10 оқыту бағыты (25 білім беру бағдарламасы), магистратура үшін 8 оқыту бағыты (27 білім беру бағдарламасы) және докторантура үшін 2 оқыту бағыты (3 білім беру бағдарламасы) бойынша кадрлар дайындайды. ).

ХКГУ «Қазақстанның өнеркәсіптік көлігі» журналын және Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлігінде тіркелген «Экспресс ТЗ» газетін шығарады.

Университет Чунг Цин көлік университеті (Қытай), Варна техникалық университеті (Болгария), Люблин техникалық университеті (Польша), Вильдау қаласындағы қолданбалы ғылымдар техникалық университеті (Германия), Мәскеу мемлекеттік техникалық университеті сияқты жоғары оқу орындарымен әріптестік байланыста. кейін Н.Е.Бауман, М.А.Бонч-Бруевич атындағы Санкт-Петербург мемлекеттік телекоммуникация университеті, Мәскеу мемлекеттік көлік университеті (МИИТ), Санкт-Петербург мемлекеттік көлік университеті (ПГУПС), Сібір мемлекеттік автомобиль және автомобиль жолдары академиясы (СибАДИ), Ташкент қаласындағы Ғ. Теміржол көлігі инженерлері (ТашИИТ), Қырғыз мемлекеттік құрылыс, көлік және сәулет университеті (ҚГУСТА) және т.б.

УНИВЕРСИТЕТ МІНДЕТТЕРІ

Университеттің стратегиялық міндеттері:

1
Жоғары сапалы білім беру қызметтерін қамтамасыз ету:
  • өмір бойы білім алуды қамтамасыз ететін сапалы білім беру қызметтерін ұсыну;
  • студенттердің, магистранттар мен оқытушылар құрамының академиялық ұтқырлығын дамыту мақсатында еуропалық жоғары білім беру аймағына одан әрі интеграциялау;
2
Тәуелсіз ұлттық аккредиттеу рәсімінен өту:
  • кадр саясатын жетілдіру және профессорлық-оқытушылық құрамның кәсіби өсуін ынталандыру, магистрлер мен PhD докторларын даярлау арқылы кадрлық әлеуетті нығайту және біліктілікті арттыру жүйесінде білім беру қызметтерінің аясын кеңейту;
  • халықаралық ынтымақтастықты кеңейту және бірлескен халықаралық жобаларды дамыту;
3
Білім беру жүйесінің еліміздің ғылыми-техникалық және инновациялық саясатына сәйкестігін қамтамасыз ету:
  • білім беру, ғылыми және өндірістік инфрақұрылымды жетілдіру;

іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулердің басым бағыттары бойынша ғылыми жобаларды мониторингтеу, ғылыми негіздеу және іске асыру;

• студент жастарды дамыту үшін жағдайларды жақсарту, оларды елдің әлеуметтік-экономикалық даму процесіне тарту;
4
Өмір бойы білім алуды қамтамасыз ететін білім беру қызметтерін ұсыну:
  • университет ғалымдарының аяқталған әзірлемелерін оқу үдерісіне және өндіріске енгізу;
  • ХКГУ-де оқуға дарынды жастарды іріктеу және кәсіптік бағдар дайындау жүйесін құру;
Сертификаттар